Kalendarz roku harcerskiego

wtorek, 20 września 2016

Nasz tegoroczny obóz 2016r.

W tym roku nietypowo wybrałyśmy się na obóz w sierpniu nad jezioro Barlin. Miało to swoje plusy i minusy. Sierpień dał o sobie znać mroźnymi nocami i prawie bezdeszczowymi tygodniami.
Nasz podobóz składał się z kadry i dwóch zastępów Kasztanowców i Koniczyn. Tematem przewodnim była kultura słowiańska. Dlatego na wędrówki wybrałyśmy się do Gniezna, gdzie zwiedziłyśmy Muzeum Początków Państwa Polskiego oraz do Biskupina. Zrobiłyśmy gliniane naczynia oraz każda z nas miała okazje wybić sobie monetę. Dzięki tym wędrówką nie jest nam obce znaczenie słynnego powiedzenia „słono za coś zapłacić” (ciekawych tej historii zapraszamy do Biskupina – bo warto!). Wybrałyśmy się na poszukiwanie skrzynek (geocaching).W prawdzie żadnej nie znalazłyśmy, ale zabawy miałyśmy co nie miara.
Spałyśmy w chatkach, pływałyśmy promem, byłyśmy na podchodach, pływałyśmy kajakami (nawet w środku nocy), podążałyśmy za świetlikami podczas gier nocnych, brałyśmy udział w turnieju strzelania z łuku, rzutu podkową i wyławianiu jabłek. Uczestniczyłyśmy w olimpiadzie i operze leśnej (teatrzykach), chodziłyśmy na grzyby, uczestniczyłyśmy w wspólnych śpiewograniach, pełniłyśmy służby kuchenne i wartownicze. Kontynuowałyśmy radio Obóz – tradycyjnie przy obieraniu ziemniaków i zapoczątkowałyśmy GawraTV. Wspinałyśmy się na drzewa, uczyłyśmy się tańca ludowego, dziergałyśmy na szydełku, łowiłyśmy rybki, robiłyśmy herbatki z darów lasu. Czyli w skrócie: obozowe życie pełną parą.
Na obóz pojechało nas 15. I każda z nas zabrała z tego obozu masę wspomnień które na długo pozostaną w pamięci.

Już nie możemy się doczekać następnego wyjazdu!!!

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza