Kalendarz roku harcerskiego

wtorek, 21 października 2014

Drużyna Złotej Koniczynki! :)

Czuwaj! 
Z radością informujemy, że nasza drużyna otrzymała miano "Złotej Koniczynki" za rok 2013/2014. Jest to najwyższe wyróżnienie w kategoryzacji drużyn w ZHR.

Z racji otrzymania tego wyróżnienia zastęp zastępowych „Korzeń” został zaproszony na Zlot Złotych Koniczynek „Wydobądź esencję” w dniach 17-19.10.2014r., do Warszawy.
W piątek ok. godziny 13:00 umówiłyśmy się w Niepołomickim rynku i razem wyruszyłyśmy do Krakowa na pociąg, po pięciu godzinach jazdy w końcu dotarłyśmy na miejsce, gdzie miałyśmy odnaleźć łączniczkę – mogłyśmy ją poznać po trzymanej w ręce filiżance. Niestety ominęła nas gra rozpoczynająca, ale zdążyłyśmy jeszcze na apel i kominek, który przybliżał nam trochę tematykę zlotu. Po zakończeniu go szybciutko zjadłyśmy, wykąpałyśmy się i poszłyśmy spać.
Następny dzień rozpoczął się od pobudki o 7:30, następnie zaczęła się gra – jej tematyką były sprawności, każda z nasz dostała kartkę ze sprawnością jedno, dwu, trzy lub cztero gwiazdkową i dzięki nim mogłyśmy łapać inne druhny i wyzywać je na pojedynek. Dostałyśmy też kartkę patrolową, na której kolejno były napisane punkty. Mogłyśmy zrobić takie zadania jak : przeprowadzenie wywiadu, wykonanie scenki, nauka tańca, pierwsza pomoc, rozpoznawanie ptaków, wykonanie totemu i wiele, wiele innych. Za każdą wykonaną rzecz dostawałyśmy „zdobytą” sprawność. Po około 4godzinach zabawy, wróciłyśmy do szkoły, w której spałyśmy i zjadłyśmy obiadek.
Po przerwie czekała nas kolejna atrakcja, czyli gra po ulicach Warszawy. Otrzymałyśmy listę pomników i miejsc do odwiedzenia, a były to między innymi : Barbakan, Złota Kaczka i Muzeum Fryderyka Chopina. Gdy ponownie wróciłyśmy do naszych sal wszystkie druhny ogarnął balowy nastrój, ponieważ wielkimi krokami zbliżała się gala, więc wszystkie założyłyśmy sukienki i poprawiłyśmy makijaż ;) Impreza odbyła się parę kroków dalej – w domu kultury. Bardzo miło zaskoczył nas czerwony dywan i bilbord do zdjęć jak na prawdziwej gali rozdania Oscarów. 
Po krótkim wstępnie komendantki przeszliśmy do rozdania nagród w wielu kategoriach, następnie krótkie zadanie zawiązania węzła ratowniczego, tort z okazji Jubileuszu 25lecia Małopolskiej Chorągwi Harcerek i wymarzony sen.

Ostatni już dzień zlotu rozpoczęłyśmy ok. godz. 7rano, aby szybko się spakować, posprzątać, zjeść i wyruszyć w stronę centrum, ponieważ już o godz. 10:40 miałyśmy powrotny pociąg do Krakowa. Oczywiście jak to gawrzanki wpadłyśmy jeszcze coś zjeść i pojechałyśmy busem do Niepołomic na mszę harcerską.


Tak właśnie wyglądał weekend Zastępu Zastępowych „Korzeń”, bardzo nam się on podobał, ponieważ poznałyśmy dużo nowych osób, czegoś się nauczyłyśmy, dobrze się bawiłyśmy i przede wszystkim wydobyłyśmy esencję! :D 


Zapraszam do zdjęć ze zlotu! ;) klik 

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza