Kalendarz roku harcerskiego

piątek, 26 września 2014

Biwak drużyny 20/21.09.2014r.

20 września 2014r. „Gawra”, ”Szatra” i „Zielone Iskierki” rozpoczęły wspólny biwak w naszej harcówce. Pierwszym etapem naszej wspólnej pracy było przekazanie zuchów – do naszej drużyny dołączyła Iza, Ola i Iza, są one w zastępie „Kasztanowce”, który prowadzi dh. Emilia.
Następnie rozpaliłyśmy nasz wspólny kominek, na którym każdy z zastępów otrzymał zaszyfrowany list z zadaniami do wykonania : „Olszyny” miały ułożyć komediowe wiadomości, trzymając się za kolana o historii naszej patronki – Danuty Siedzikówny, „Koniczyny” miały przedstawić kalambury bez słów o piosence naszej drużyny – „Wiklinie”, „Kasztanowce” trzymając się z drugą osobą za palce miały przeprowadzić zagadkowy teleturniej z najważniejszymi informacjami o Gawrze, natomiast kadra miała wymyślić piosenkę o życiu naszej drużyny, z zawiązanymi oczami. 
Przyszedł czas na apel, na którym poznałyśmy kadrę i składy zastępów na ten rok.
 Potem szybko przebrałyśmy się i zaczęłyśmy grać w „Dixit”, a nasza drużynowa przygotowała nam herbatkę. 
Czas mijał nam bardzo szybko, podczas dobrej zabawy, aż nadszedł czas na obiad – dziś pierogi i barszczyk. Później zwartym krokiem poszłyśmy na boisko, gdzie rozgrywał się mecz Niepołomni kontra KPH, przebiegał on w bardzo miłej atmosferze, a my podjadając pierogi super się bawiłyśmy. 

W drodze do harcówki wybrałyśmy się na szybkie zakupy i zaczęły się zajęcia Asi, na których miałyśmy znaleźć karteczki, ułożyć z nich zdania i z wybranych słów zaprezentować scenki.
                Przyszedł czas na małą niespodziankę dla dh. Weroniki, która miała urodziny 25 września. Nagle w harcówce rozbrzmiało głośne „Sto lat, sto lat” i pojawiła się dh. Klaudia z tortem. Weri zdmuchnęła świeczki, pomyślała życzenie i zaczęłyśmy zajadanie tortu. 

Dopiłyśmy herbatę, zagrałyśmy w „Mafię” i przebrałyśmy się w mundury, ponieważ rozpoczęło się Święto Szczepu. Najpierw apel, następnie kominek, na którym przedstawiałyśmy nasze drużyny – my przygotowałyśmy przedstawienie cieni. Po zakończeniu kominka chętni pojechali na mszę polową, do Puszczy Niepołomickiej. Tak zakończyłyśmy pierwszy dzień naszego harcowania.
   
                Kolejny dzień zaczęłyśmy od pysznego śniadanka, a następnie rozpoczęły się zadania Oli, na których udało nam się stworzyć bardzo fajny filmik, grałyśmy też w różne gry słowne np. kłóciłyśmy się jedynie zadając pytania. Potem inicjatywę przejęła Weronika i poprowadziła zajęcia, na których jadłyśmy ciasteczka na czas. Było naprawdę super, w małej przerwie udałyśmy się na halę widowiskową liceum, gdzie nasza przyboczna – Klaudia grała mecz, więc zrobiłyśmy jej bardzo miłą niespodziankę, niestety czas leciał bardzo szybko i musiałyśmy już wracać, bo już dh. Gabrysia czekała aby poprowadzić kolejne zajęcia, w czasie których zadałyśmy sobie pytanie dlaczego zostałyśmy harcerkami, były to zajęcia plastyczne, dużo rysowałyśmy i malowałyśmy. Zrobiłyśmy się trochę głodne, więc przyszedł czas na obiad- dziś tortilla. Na koniec biwaku poszłyśmy na próbę i mszę harcerską.
                Już nie mogę doczekać się kolejnej wspólnej akcji, mam nadzieję że Wy też! High five! J

*Zapraszam do oglądnięcia całej galerii z biwaki : GALERIA Z BIWAKU klik!

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza