Kalendarz roku harcerskiego

wtorek, 18 lutego 2014

Jubileusz XXV lecia Chorągwi


Druhny!

W tym roku harcerskim obchodzimy Jubileusz XXV lecia naszej chorągwi.

Z tej okazji, każda z nas może zdobyć odznakę jubileuszową. Zadania możemy realizować do końca września 2014 r.

Zadania, które z kadrą wybrałyśmy na śródrocze to:

1. Wysłanie z okazji tegorocznego Dnia Myśli Braterskiej (22.02), czyli w dniu urodzin Baden Powella, 25 kartek z życzeniami do innych harcerzy.
Zastępy, mam nadzieję, że pamiętacie o zadaniu międzyzbiórkowym!

2. Podjęcie się służby w naszym środowisku. Służbę znalazłyśmy, póki co był tam zastęp Olszyny, co z resztą? :)

3. Zadbanie o naszą część w harcówce. Na wiosnę planujemy wielkie malowanie i sprzątanie. Zostanie też utworzony grafik dla zastępów, kiedy kto jest odpowiedzialny za czystość w naszym kąciku, ale i na schodach i w korytarzu.

Gotowe na podjęcie wyzwania?


Zadanie na zimowisku polegało na rozpaleniu ogniska na śniegu i ugotowaniu na nim herbaty. Jak mogłyście przeczytać wcześniej, a i uczestniczki zobaczyć na własne oczy - poszło nam rewelacyjnie.

Nie byłaś na zimowisku? Nic straconego! Dla osób, które nie były na wyjeździe, mamy alternatywę - zrobienie wspólnie fotokroniki z wyjazdu zimowego. Zdjęcia już niebawem ukarzą się w galerii. Prosimy o uprzednią konsultację pomysłu;)


Będziemy mieć jeszcze 3 zadania na obóz.

TUTAJ możecie poczytać o jubileuszu.
Zapraszam też na bloga chorągwi (link znajduje się też z boku strony), na którym co pewien czas pojawiają się ciekawe wpisy instruktorek z małopolski. Wypatrujcie szczególnie w maju;)

Z "chomika" możecie ściągnąć kartę zadań na odznakę - TUTAJ. Każda druhna chcąca zdobyć odznakę powinna ją wydrukować i na bieżąco wypełniać :)

POWODZENIA!

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza