Kalendarz roku harcerskiego

środa, 25 listopada 2015

Biwak drużyny 21-22.11

W weekend 21-22.11 odbył się biwak naszej drużyny, tym razem wybrałyśmy się do Fortu 39 Olszanica, w Krakowie. Wspólny dzień rozpoczęłyśmy o 7:45 w Niepołomicach,
a stamtąd pojechałyśmy do Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie na wystawę Max Planck Science Tunnel. Dowiedziałyśmy się tam dużo ciekawostek z rozwoju nauki w XXI w.
 Następnie na Rynku w Krakowie rozpoczęła się gra. Zastępy podzieliły się na dwie drużyny manualną i ruchową. 
Pierwsza grupa udała się do osoby, która nauczyła je szyć oraz odpowiedziała na kilka pytań, natomiast druga grupa dowiedziała się wielu ciekawostek i zwiedziła miejsca, w których dotąd nie były. Kadra w tym czasie udała się do Galerii Sztuki Współczesnej „Bunkier Sztuki”, gdzie oglądałyśmy wystawę WORLD PRESS PHOTO 15. 
Po skończonej grze i pysznym obiadku pojechałyśmy do fortu.  Zaczęłyśmy wspólne harcowanie od śpiewów, zabaw, poznania miejsca, w którym jesteśmy, gotowania, improwizacji i gry w mafię. Nie obyło się też bez wspólnego ogniska, na którym nauczyłyśmy się trochę o terminowości.  
Kolejnego dnia odbył się apel, na którym nasza przyboczna Asia otrzymała piękny zielony sznur- gratulujemy! J 
 I tak wróciłyśmy do Krakowa, a następnie do domu. Weekend minął bardzo szybko, ale był on jednym z lepszych dni spędzonych razem. 
 Spokojnie harcerki – widzimy się już 5. grudnia! :D Do zobaczenia! 
GRATULACJE Asia! ^^ 

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza