Kalendarz roku harcerskiego

środa, 3 czerwca 2015

Biwak drużyny 30-31.05

W ubiegły weekend odbył się kolejny biwak drużyny, tym razem odwiedziłyśmy jedno z sołectw Niepołomic, czyli Staniątki. Około godziny 10:00 pojawiłyśmy się w Opactwie Mniszek Benedyktynek.  Dzień rozpoczęłyśmy od spisania regulaminu naszego biwaku, a następnie zastępy udały się na grę podczas, której miały wykonać zwiad oraz zdobyć produkty na obiad. Wszyscy przygotowaliśmy go na kuchni polowej: Olszyny –makaron z powidłami, Koniczyny- jajecznicę z ziemniakami i kukurydzą, Kasztanowce – zupa ogórkowa, Komenda – ryba z warzywami i ziemniakami. 
Potem przyszedł czas na służbę, która mogła wydawać się zwykłym myciem okien, ale miejsce gdzie to robiłyśmy było niezwykłe- siostry pozwoliły nam wejść do klauzuli, czyli miejsca gdzie nikt nie ma wstępu. Po południu odwiedziła nas Estera, która pokazała dziewczyną co należy, a czego nie należy robić podczas pionierki, nauczyła, wytłumaczyła i zainspirowała nasze harcerki – co mamy nadzieję, że zaowocuję podczas tegorocznego obozu. Po pysznej kolacji przygotowanej przez zastęp Kasztanowce, nadszedł czas na kominek, na którym podsumowałyśmy nasze zwiady oraz słuchałyśmy wspomnień  instruktorek, tak żebyśmy teraz mogły zacząć budować swoje własne.
 Kolejny dzień rozpoczęłyśmy od wspólnego śniadania, o które zadbały Koniczyny i Olszyny. Następnie wyruszyłyśmy nad jezioro, które znajdowało się w ogrodzie i tam odbyły się zajęcia przygotowane przez zastępowe o nas – mogłyśmy dowiedzieć się o sobie nowych rzeczy. Ostatnimi zajęciami była gra o klasztorze, w którym się znajdowałyśmy. Potem szybko się spakowałyśmy, posprzątałyśmy i wróciłyśmy do Niepołomic, ostatnią atrakcją była wizyta na basenie, gdzie mogłyśmy się razem pobawić i popływać.  Cały biwak przebiegł w bardzo miłej i wesołej atmosferze, miałyśmy okazję się wspólnie poznać, pobawić i czegoś nauczyć. Już nie możemy się doczekać wspólnego obozu! : ) 


KLIK <-- otwiera galerię z biwaku :)

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza