Kalendarz roku harcerskiego

poniedziałek, 18 maja 2015

Podsumowanie XXVIII Złazu Zastępów

„Harce to radosna gra na łonie natury, gdzie mężczyźni z duszą chłopca idą razem z chłopcami na poszukiwanie przygody. Przyniosą stamtąd zdrowie i szczęście, zręczność i zaradność …” /Baden Powell/


W ubiegły weekend odbył się XXVIII Złaz Zastępów. Wzięło w nim udział 5 zastępów z naszego szczepu. Naszą drużynę reprezentował zastęp Kasztanowce, którego zastępową jest och. Emilia Jędrzejczyk. Złaz rozpoczęliśmy o godzinie 9:00 meldowaniem i rozkładaniem namiotów, następnie odbył się apel, a potem zastępy wyruszyły na bieg, na którym mogły sprawdzić się między innymi w: samarytance, węzłach, strzelaniu, terenoznawstwie, historii Niepołomic oraz sprawnością na małpim gaju. Podczas biegu uczestnicy zbierali rzeczy na totem oraz układali piosenkę złazową. Po biegu odbył się konkurs kulinarny, na kuchni polowej. Potem konkurs totemów i konkurs historii harcerstwa.
Pod koniec dnia zastępy oddały do biura złazowego swoje kroniki i książki pracy, zjedliśmy pyszną kolację oraz przyszedł czas na wspólne ognisko, na którym wysłuchaliśmy piosenek i dostaliśmy plakietki złazowe, które do następnego dnia miały być przyszyte i zakończyliśmy dzień w wspólnym kręgu. O poranku obudził nas gwizdek oboźnych, powitaliśmy dzień i rozgrzaliśmy się. 
Następnie odbył się turniej zastępowych, podczas którego zastępowi odpowiadali na pytania, oraz rywalizowali fizycznie. O 11:00 odwiedził nas Ojciec Dominik i wszyscy zebraliśmy się na wspólną mszę, potem był apel i rozstrzygnięcie złazu. Kasztanowce zdobyły III miejsce w całym złazie, oraz II miejsce w konkursie totemów. Jesteśmy bardzo dumne z naszych dziewczyn i bardzo gratulujemy! : ) Mamy nadzieję, że za rok pojawią się już wszystkie zastępy z naszej drużyny. 
GALERIA <-- klik

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza