Kalendarz roku harcerskiego

środa, 25 marca 2015

Zimowisko! :) 15-22.02

Zimowisko Gawry w tym roku odbyło się w Bukowinie Tatrzańskiej, a trwało od 15 do 22 lutego.
Pierwszego dnia, po przyjeździe do schroniska „Głodówka” i zakwaterowaniu się odbyły się zajęcia o naszym regulaminie oraz zajęcia, na których poznawałyśmy się przez kilka zabawnych ćwiczeń aktorskich. Wieczorem odbył się apel całego zimowiska i Msza Święta.

Następnego dnia po śniadaniu udałyśmy się na zwiady tematyczne do Bukowiny Tatrzańskiej. Mogłyśmy zobaczyć tam m.in. piękny, duży kościół i Dom Ludowy. Po informację skierowano nas do biblioteki, gdzie znalazłyśmy bardzo dużo przydatnych książek, historii i legend. 

Po powrocie odbyła się gra wprowadzająca do naszej tematyki – gór. Wieczorem odbyło się ognisko z 3NDH Niepołomni o naszych zastępowych. Jednak to nie był koniec wrażeń na ten dzień, w nocy odbyła się gra.
We wtorek po śniadaniu mogłyśmy dowiedzieć się wielu przydatnych rzeczy z dziedziny terenoznawstwa, a po obiedzie Julia poprowadziła zajęcia o pracy naszego mózgu, potem mówiłyśmy o recyklingu. 
Następnie wszyscy spotkaliśmy się na wspólnej nutce, wieczorem poznawałyśmy naszą kobiecość oraz robiłyśmy domowe kosmetyki i przygotowywałyśmy się do Balu Skauta. Na balu bardzo dobrze się bawiłyśmy, było rozdanie Skautów, jedzenie i super muzyka. Dodatkowym punktem imprezy było świętowanie urodzin naszej drużynowej. Na zakończenie pełnego wrażeń dnia oglądałyśmy film pt.”Zaplątani”.
Następnego dnia po śniadaniu odbyły się zajęcia o historii naszej drużyny, a po nich alarm z kostką mundurową i gra terenowa, na której biegałyśmy i szukałyśmy kopert z numerami, każda z nas miała jedno życie, które mogłyśmy sobie nawzajem zrywać. W kopertach był różne fragmenty dotyczące symboliki. Było super, ponieważ dużo się dowiedziałyśmy. Kolejnym elementem była bardzo fajna gra szyfrowa, podczas której udało nam się rozszyfrować Enigmę. Wieczorem była Msza Święta, a po niej kominek o naszych pięknych górach – udało nam się wykonać ich makietę!
W czwartek po śniadaniu odbyła się musztra, a po niej zajęcia aktorskie, na których bardzo dobrze się bawiłyśmy, były one przygotowaniem do wieczornych teatrzyków. Każdy zastęp miał za zadanie opracować jeden wiersz Jana Brzechwy. 
W piątek Gabrysia i Klaudia przygotowały grę z historii harcerstwa, na której poprzez rozmowę z różnymi postaciami, poznałyśmy ją bliżej, a następnie odbyły się zajęcia z węzłów. Po obiedzie był bieg na stopnie. Wszyscy bardzo dobrze sobie poradzili, a dla Oli, Karoliny i Kamili zakończył się złożeniem Przyrzeczenia Harcerskiego – gratulujemy! Wieczorem oglądałyśmy film pt.”Mój biegun”, na którym poznałyśmy historię Jaśka Meli.
Kolejnego dnia, większość zimowiska pojechała na narty, po powrocie odbyła się Msza Święta, a wieczorem nasza była drużynowa uczyła nas robić pieski z balonów, oraz odbyła się gra kończąca. Wieczorem była długo oczekiwana niespodzianka, czyli kulig- było świetnie! 
Następnego, już niestety ostatniego dnia posprzątaliśmy cały ośrodek i pojechaliśmy do Niepołomic.

Zimowisko było bardzo udane, mogłyśmy poznać na nim góry, zrealizować swój własny cel - co potem zaowocowało dotarciem na szczyt, na którym czekały cukierki. Punktację wygrał zastęp Olszyny, a ich nagrodom były kubki, które same mogą teraz ozdobić. Każda z nas pracowała też nad dwoma punktami Prawa Harcerskiego, zdobywałyśmy za nie różne rzeczy, które potem mogłyśmy wykorzystać do gry kończącej. Już nie możemy się doczekać kolejnego zimowiska i obozu! :) 

ZAPRASZAMY DO GALERII! :)

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza