Kalendarz roku harcerskiego

środa, 26 listopada 2014

Zbiórka drużyny - 22.11.2014r

W ubiegłą sobotę odbyła się zbiórka naszej drużyny. Rozpoczęłyśmy ją od apelu, na którym dh. Asia Krzyżanowska została Strażniczą Patronki, a dh. Klaudia Bubak otrzymała sznur przybocznej, następnie wróciłyśmy do harcówki na kominek, a rozpaliły go przyboczne- Aneta i Klaudia. 
Dzisiejszą tematyką były stopnie, Magda opowiedziała nam trochę o idei stopni, stawianych sobie celach i obowiązkach. Udałyśmy się na grę, której punktami były kolejno zdobywane stopnie od Ochotniczki aż do Harcerki Rzeczypospolitej. Każdy zastęp otrzymywał jedno zadanie jakie zdobywa się na wybrany stopień i słuchał krótkiego wyjaśnienia jak wygląda zdobywanie go. Kolejnym elementem gry była plansza, do której dopasowywałyśmy krzyże z odpowiednimi oznakowaniami, wiek w jakim zdobywamy stopień, czas realizacji oraz postawę jaką prezentuje harcerka.
Olszyny
W między czasie „testowałyśmy” punk dla zastępowych, czyli jadłyśmy gofry : ) Ostatnim punktem naszego quizu były zadanie kadry, czyli przedstawienie stopni instruktorskich. Na koniec jeszcze sprawy organizacyjne
-> pamiętajcie o składkach : ) i zakończyłyśmy nasz kominek. 
Goofry! ;)

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza