Kalendarz roku harcerskiego

poniedziałek, 14 października 2013

Biwak - krótka relacja

Czuwaj!

Aneta i Magda

  W miniony weekend byłyśmy na naszym pierwszym od baaardzo dawna biwaku drużyny! I bardzo nam się to wspólne wędrowanie spodobało!:)
  Daleko nie było, ale jak na początek - w sam raz. Ruszyłyśmy z Lubomierza niebieskim szlakiem na Gorc, po drodze jednak zboczyłyśmy na ścieżkę prowadzącą do chaty Zaćkimbaniec w przysiółku wsi Szczawa.

  Dojście do chaty zajęło nam, razem z nieraz dłuuugimi postojami, kiedy to kadra zastanawiała się gdzie skręcić, prawie 2 godziny.
Spora część drogi prowadziła przez las, a gdy z niego wyszłyśmy na polanę, powitały nas piękne widoki. Od razu zrzuciłyśmy plecaki i chwilę odpoczywałyśmy w promieniach jesiennego słońca.

  Okazało się, że od celu dzieliło nas tylko około 10 minut marszu i oto naszym oczom ukazała się chata! Pootwierałyśmy wszystkie okna i okiennice, zwiedziłyśmy strych i po chwili wolnego czasu poszłyśmy na zajęcia z pierwszej pomocy prowadzone przez druhny Magdę i Anetę. W przerwie między "blokami" zjadłyśmy zupę ugotowaną na piecu przez drugą połówkę naszej kadry - druhny Ewę i Ninę. Na drugie danie kucharki podały makaron z sosem;)
Wieczorem czekał nas kominek o patronce drużyny - Ince. Każdy zastęp przedstawiał cechy charakteru, jakie mu się z nią kojarzą.

panienki z okienek;)
  Pobudkę miałyśmy parę minut po 8, następnie szybkie śniadanie, ze względu na warunki panujące w chacie - "szwedzki stół" ;) Następnie poszłyśmy na zajęcia o naszych zainteresowaniach przygotowane przez druhnę Anetę. Na pewno się na nich lepiej wszystkie poznałyśmy, zwłaszcza, że kilka druhen dołączyło do drużyny we wrześniu!
Po zajęciach, pakowanie, sprzątanie i czas wyruszyć w drogę powrotną...

Mamy nadzieję, że wszystkie uczestniczki biwaku wróciły z niego zadowolone i naładowane dobrą energią:)

Pamiętajcie - high FIVE! :)

Zapraszamy do galerii zdjęć z wyjazdu:)


1 komentarz:

  1. Zachęcamy Was wędrująca drużyno do uczestnictwa w turystycznym programie Organizacji Harcerek - Na Szlaku. Więcej szczegółów znajdziecie tu: https://www.facebook.com/NaSzlakuZHR i pod poniższymi linkami:
    http://tiny.pl/qh3qz
    http://tiny.pl/qh3qb
    http://tiny.pl/h3m38

    OdpowiedzUsuń